Madeforhome: Te kreacje to my. Wychodzą z naszego charakteru, osobowości i upodobań

Marzena i Kacper. Razem od trzynastu lat, dzisiaj rozumieją się w pół słowa. Razem tworzą wyjątkowe miejsce – Madeforhome. Inspirują, pokazują, że dom to nie tylko wnętrza.

To co kochamy zaczęło się w naszym domu od urządzania mieszkania – opowiedzcie o tym momencie.
Kacper: To chyba ten moment, gdy wprowadzasz się do własnego mieszkania. Samemu decydujesz, co gdzie ma być. Marzena jest typem osoby o wielkich  pokładach energii i dużą jej część przekazuje naszemu domowi. Ma swoje wizje i pomysły, konsultuje je ze mną, a ja staram się w tym nie przeszkadzać. Zadam czasem „niewygodne” pytanie, co wywołuje dyskusje, ale finalnie w wielu decyzjach się zgadzamy.
Mogłabym godzinami oglądać Wasze projekty, dokładnie tak samo jak i Wasz profil na Instagramie. Opowiedzcie jak powstają te niesamowite kolekcje?
Marzena: Te kreacje to my. Wychodzą z naszego charakteru, osobowości i upodobań. Głównie też z potrzeby tworzenia, zmian, by ciągle było coś nowego. Zdjęć i projektów mamy wiele i staramy się je publikować partiami, aby nie przesadzić z ilością. Część nam się podoba od samego początku, część wycofujemy, a jeszcze inne po czasie przerabiamy i dopasowujemy.
Gdzie szukacie inspiracji?
Marzena: Nie ma jednego miejsca, w którym szukamy inspiracji. Są książki, albumy, gazety, ale może być to śmietnik pod domem, na którym znalazłam zardzewiałą kratkę, która służy nam jako ścienny organizer. Odbywa się to dość naturalnie – powstaje potrzeba zaprojektowania czegoś, siadamy do tematu i robimy. Sprawdzamy, jak coś funkcjonuje w domu, w pracowni i wprowadzamy na sklep.


Kochacie rośliny. Ostatnio nawet zastanawialiście się czy to już nie uzależnienie…do jakich wniosków doszliście?
Marzena: Uzależnienie – zdecydowanie tak. Najsilniej daje się to odczuć, gdy patrzysz na gatunek rośliny, której nie masz w domu i nagle bardzo chcesz ją mieć. Jedni kolekcjonują znaczki, inni monety a my zbieramy rośliny. Obserwujemy z radością każdy wzrost i każdy nowy listek. Tak samo smucimy się, gdy jakiś gatunek nie daje rady. Jedyne ograniczenie to miejsce w domu, ale i tak ciągle pracujemy nad tym, jak zmieścić więcej roślin z pomocą naszych stojaków i wieszaków.
Szczególne miejsce w Waszej codzienności zajmuje kawa. Kacper- prowadziłeś pokaz alternatywnych metod parzenia kawy. Co to za metody?
Kacper: Szczególne to trochę mocno powiedziane. Jest elementem naszej codzienności i też swojego rodzaju hobby. Co do samego pokazu, to dotyczył alternatywnych metod parzenia kawy. „Trzecia fala kawy” sprawiła, że na rynku pojawiło się bardzo dużo akcesoriów, które pozwalają eksperymentować z kawą. To wciąga i uzależnia. Poza tym, dzięki kawie poznaję dużo ciekawych ludzi wkręconych w temat.
Łatwo Wam się razem współpracuje? Zdarzają Wam się trudniejsze momenty? Co wtedy robicie?
Kacper: W pracy różnica zdań jest dużym atutem, bo dzięki temu rodzi się wiele pomysłów. Bywają burzliwe dyskusje (w typie włoskiego małżeństwa – głośno i emocjonalnie), ale nie zaliczyłbym tego do trudnych momentów. Często pomagają nam ruszyć z martwego punktu dalej i dowiedzieć się czegoś nowego. W pracy mamy jasny podział ról, każdy wie po co jest i co do niego należy. Generalnie, po 10 latach wspólnej pracy i życia 24h, rozumiemy się wpół słowa. Główny szlak wytycza Marzena, 90% pomysłów to jej zasługa. Moim zadaniem jest wcielać w życie te pomysły. Projekty prototypów, zmiany, wyceny, kalkulacje i jak ugryźć temat od strony technicznej. Produkcją końcową, która trafia do klienta zajmujemy się wspólnie.
Czy moglibyście doradzić coś osobom, które planują urządzenie własnego mieszkania. Od czego zacząć, na czym się skupić?
Marzena: Powoli. Nie urządzać mieszkania od razu. Dobrze jest zainwestować w dobrej jakości, naturalne meble typu stół, łóżko i krzesła. Ważne, aby w swej budowie nie narzucały konkretnego stylu. Gdy wykonane są z drewna, będzie można w łatwy sposób dostosować do wystroju. W naszym wypadku urządzanie mieszkania jest ciągłym procesem, na który wpływają fascynacje, potrzeba tworzenia i zmian. Ciągle jednak najważniejsze jest to, aby było przytulnie.
Co planujecie na wiosenny sezon?
Kacper: Na pewno będzie to natura. Jest uniwersalna, przyjemna dla oglądających, ale chcemy też pokazać nieco inne, bardziej mroczne tematy. Przyznam, że do końca nie wiemy jak będzie wyglądać kolekcja,bo zdarzało się, że dwa dni przed premierą zmienialiśmy koncepcję 🤭
Tagi: , , , ,

Podobne wpisy

Poprzedni wpis Następny wpis